NORTH STAFFS & SOUTH CHESHIRE PREMIER CRICKET LEAGUEContent goes here
NOMINATED PRIMARY PLAYER LIST 2019
PREMIER DIVISION
Teams | Player Name | Replacement 1 | Replacement 2 |
Ashcombe Park 1st XI | Sai fur REHMAN | ||
Blythe 1st XI | Jalat KHAN | Anuj DAL | Chris WOOD |
Cheadle 1st XI | Ali KHAN | ||
Checkley 1st XI | Rizwan HAIDER | ||
Hem Heath 1st XI | Bilawal BHATTI | Tom BAILEY | Mohammed ASHRAFUL |
J G Meakins 1st XI | Adnan RASOOL | Simon MUGAVA | |
Leek 1st XI | Saad NASEEM | Sanjika RIDMA | Tim MAXFIELD |
Longton 1st XI | Adnan GHAUS | Zachariah CHAPPELL | Cameron DELPORT |
Moddershall & Oulton 1st XI | Zafar GOHAR | Sachitra SERASINGHA | Tanweer SIKANDER |
Porthill Park 1st XI | Muhammad AZHARULLAH | ||
Stone SP 1st XI | Matthew COXON | ||
Whitmore 1st XI | Zia HAQ | Alankara Asanka SILVA | Taimoor AHMAD |
DIVISION 1
Teams | Player Name | Replacement 1 | Replacement 2 |
Audley 1st XI | Mehran IBRAHIM | Jack REDMAN | |
Bagnall Norton 1st XI | Asif RAZA | ||
Burslem 1st XI | Tyron KOEN | Matthew COLES | Dieter KLEIN |
Caverswall 1st XI | Naveed MUHAMMAD | ||
Eccleshall 1st XI | James KIRWAN | ||
Elworth 1st XI | Yasir ALI | ||
Knypersley 1st XI | Zahid MANSOOR | Moen ASHRAF | Nayyar ABBAS |
Little Stoke 1st XI | Hasan MOHSIN | Liam BANKS | Matt MORRIS |
Newcastle & Hartshill 1st XI | Ryan DAVIES | Mark COSGROVE | James PRICE |
Sandyford 1st XI | Matheesha PERERA | Vibhor YADAV | |
Weston 1st XI | None | ||
Wood Lane 1st XI | Ali USMAN |
DIVISION 2
Teams | Player Name | Replacement 1 | Replacement 2 |
Alsager 1st XI | None | ||
Barlaston 1st XI | James TAYLOR | Ben MIKE | George HARDING |
Bignall End 1st XI | Arsalan MIR | ||
Endon 1st XI | Alex BAILEY | ||
Kidsgrove 1st XI | Ibtesam ul HAQ | Chris WRIGHT | Majid HAQ |
Leycett 1st XI | Dan REDFERN | ||
Meir Heath 1st XI | None | ||
Norton-in-Hales 1st XI | Edrique COOK | Aaron THOMASON | |
Porthill Park 2nd XI | John POLEPAKA | ||
Silverdale 1st XI | Anas MUSTAFA | Haroon TAHIR | |
Stafford 1st XI | Vishal MAHARAJ | Charles CHIVU | Moeen SAIYED |
Woore 1st XI | Eranga RATHNAYAKE |
DIVISION 3
Teams | Player Name | Replacement 1 | Replacement 2 |
Cheadle 2nd XI | None | ||
Checkley 2nd XI | None | ||
Crewe 1st XI | Martin DAWSON | ||
Eccleshall 2nd XI | Matt BUTTERY | ||
Hanford 1st XI | Muhammad ARSHAD | ||
Hem Heath 2nd XI | Saber HAROON | Khuran SHAHZAD | Chris WILLIAMS |
J G Meakins 2nd XI | Simon MUGAVA | ||
Moddershall & Oulton 2nd XI | Muhammad ILYAS | ||
Oakamoor 1st XI | Rachad FORDE | ||
Rode Park & Lawton 1st XI | Rajvinder SANDHU | ||
Sandbach 1st XI | Ather ABID | ||
Stone SP 2nd XI | Richard HARVEY |